Tam, gdzie energia spotyka się z jakością

Głównym Celem Heckert Solar GmbH jest produkcja modułów fotowoltaicznych o najwyższej jakości i sprawności.
Wysoko wyspecjalizowane linie produkcyjne, kompetentni i wykwalifikowani pracownicy, ponad 100 stacji badawczych, a także nabywana przez lata wiedza specjalistyczna zapewniają jakość „Made in Germany” oraz sprawność modułów przez długi okres użytkowania. Heckert Solar udziela 11- letniej gwarancji produktowej oraz 25- letniej gwarancji na uzysk.

 

10 powodów, dla których warto wybrać produkty Heckert Solar

 
1. Wysokowydajne komponenty oraz najlepsi dostawcy.
Już na etapie wyboru dostawców komponentów Heckert Solar dokonuje szczegółowej analizy, gdyż wyprodukowanie modułów najwyższej jakości uzależnione jest w znacznej mierze od produktu wejściowego. Firma wybiera jedynie najlepszy jakościowo materiał od renomowanych dostawców.
 
2. Know-how oraz doświadczenie.

W pełni zautomatyzowane linie produkcyjne gwarantują pozostającą na stałym, najwyższym poziomie jakość, a także prawidłową obróbkę komponentów. Dzięki zastosowanym urządzeniom zredukowane są do minimum drgania ogniw, dzięki czemu obniża się w znacznej mierze stres mechaniczny oraz ryzyko mikrouszkodzeń.

3. Zastosowanie wspomaganego cieplnie procesu lutowania.
Heckert Solar stosuje innowacyjną technologię lutowania, podczas której cały string poddany jest w sposób wolny od naprężeń mechanicznych wspomaganej cieplnie obróbce mechanicznej.   Proces lutowania w przypadku modułów Heckert Solar trwa 5 razy dłużej, niż u konkurencji. Jego zaletą jest ponadto fakt, iż stringi poddane są znacznie mniejszemu obciążeniu cieplnemu, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnej metody obróbkowej. Dzięki temu w znacznej mierze redukowane jest ryzyko powstania mikrouszkodzeń w ogniwie. Zintegrowane procesy kontrolne sprawdzają ponadto pozycję ogniwa, połączenia stringów, a także ryzyko mikrouszkodzeń.
 
4. Podwyższony stopień okablowania folii EVA dla najwyższych zabezpieczeń ogniw.
Dzięki długiemu czasowi laminowania ogniw (85% w przypadku Heckert Solar, 70-75% w przypadku konkurencji) zminimalizowane jest ryzyko wnikania wilgoci do wewnątrz ogniwa, a zarazem podwyższona jest hermetyzacja modułów.
 
5. Puszka połączeniowa Tyco Electronics.
Dostawca puszek połączeniowych - Tyco Electronics stosuje dwukomponentową technikę formowania wtryskowego. Wysokowydajny system zabezpieczeń przeciw efektowi Hot Spot zabezpiecza dodatkowo żywotność całej instalacji. Puszka pokryta jest ponadto wyrównującą napięcia membraną, natomiast ramy puszki dzięki obróbce plazmowej zapobiegają chropowaceniu. Zastosowanie polimerów zamiast silikonów umożliwia stworzenie połączenia odpornego na zmiany temperatur, które gwarantuje jednocześnie  wytrzymałość i żywotność produktu.
 
6. Dwukomponentowa technika klejenia ram modułów.
Również z tym zakresie Heckert Solar przewyższa konkurencję. Dzięki zastosowaniu specjalnego dwukomponentowego procesu klejenia uzyskuje się wysoką odporność na wietrzenie, starzenie oraz promienie UV, a także izolację oramowania i jej trwałość, gwarantujące rezystencję na działania wilgoci oraz mrozu.
 
7. Dodatnia tolerancja mocy.
Każdy z modułów Heckert Solar posiada dodatnią tolerancję mocy o wartości do 4,99 W. Tym samym klient ma pewność, że instalacja osiąga zawsze większą wartość od zakupionej.
 
8.Współczynnik uzysk-temperatura i degradacja ogniw.
Moduły Heckert Solar wykazują korzystniejszy współczynnik uzysku względem temperatury w porównaniu do modułów monokrystalicznych. Kolejnym  atutem produktów Heckert Solar jest również minimalna degradacja modułów (naturalna utrata mocy związana z użytkowaniem). W trakcie użytkowania moduły polikrystyliczne przynoszą lepsze rezultaty oraz nie podlegają, tak jak w przypadku modułów monokrystalicznych, degradacji początkowej w wysokości 5%.
 
9. Wpływ zacienienia.
Moduły Heckert Solar zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Niemczech  i specjalnie dla potrzeb warunków panujących  w Europie Środkowej. Również w przypadku znacznego zacienienia moduły wykazują ponadprzeciętne uzyski.
 
10. Heckert Solar należy do najlepiej ocenianych przedsiębiorstw niemieckich.
Firma jest zarządzana bezpośrednio przez właścicieli, co znacznie skraca procesy decyzyjne i administracyjne wewnątrz przedsiębiorstwa. Kapitał własny wynosi 75%. Nie bez powodu niemiecki instytut kredytujący Finanzalanyst Bisnode Deutschland (wcześniej: Hoppenstedt Kreditinformationen) po raz 4. z rzędu uplasował Heckert Solar w gronie Top 5% w Niemczech. 

Kontakt Napisz do nas

Solar Investment Group Sp. z o. o.

ul. Przemyska 24 E
38-500 Sanok
Telefon : 13 491 16 62
 
Godziny otwarcia : Pon.- Pt. 8.00 - 16.00